Čtvrtek, 25 července, 2024
Společenské hryStolní hry

Stolní hra Kniha kouzel – recenze

Dětský eshop pro rodiče i děti


Kniha kouzel přináší zajímavý pohled na svět kouzelníků, odmítající klasické dobrodružství ve prospěch náročného propojování magických praktik. Autor Phil Walker-Harding, známý ze hry Gizmos, vytvořil titul, který se spoléhá na správu zdrojů a vytváření funkčního mechanismu, což nazývá engine building.

Hra disponuje 84 kartami kouzel, 105 žetony matérie, deskou oltáře, deskami společníků, kartami nápovědy, měšcem magického víru, žetonem prvního hráče, odhazovací krabičkou a pravidly v češtině a slovenštině. Místo klasického RPG přináší Kniha kouzel pohled na magii jako na náročné denní povinnosti, kde se hráči snaží ovládat zaříkadla a uřknutí.Hra, která se ze začátku zdá skromná, exceluje ve správě zdrojů a engine building. Autor nabízí pestrou paletu kouzelnických formulí, které hráči mohou kombinovat do unikátních a efektivních strategií. S 21 kartami magických formulí nabízí Kniha kouzel obrovský herní potenciál a možnost taktického hraní.

Grafické provedení hry, díky ilustracím Cyrille Bertina, dodává na atraktivitě, přičemž komponenty jsou vyrobeny s precizností. Hra je přehledná, a přesto nabízí komplexní strategické možnosti. Kniha kouzel se tak stává jednou z lepších stolních her, přinášející radost jak rodinám, tak i zkušenějším hráčům, kteří se chtějí ponořit do světa kombinací a taktiky.Prohlédněte si veškeré naše rubriky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *